برندینگ چیست؟

برند سازی
نویسنده: آرمین دیزاین
بازدید: 3814
نظرات: 8
01
خرداد
3


به طور کلي برندينگ، فرآيندي است که در طي آن به جايگاه احساسي و عاطفي يک محصول يا خدمت افزوده مي‌گردد
بدين وسيله ارزش آن براي مشتريان و ساير ذي نفعان افزايش مي‌يابد

    برندسازي يا برندينگ حاصل پيام‌ها و گزارش‌هاي رسانه هاست. هر قدر تعداد اين پيام‌ها بيشتر و محتواي آن‌ها مطلوب تر باشد، نام تجاري قوي تر خواهد شد
 
برندينگ دانشي است که با برتري دادن به يک برند (Brand) باعث افزايش اعتبار و شهرت آن برند در بازار رقابت ميشود، اعتبار و شهرت يک برند به طور مستقيم مي تواند منجر به فروش بيشتر و قيمت گرانتر محصولات وخدمات شود، به زبان ديگر  برندسازي روش هوشمندانه  تجارت و توليد ثروت است.

برندينگ چيزي بيش از ايجاد يک نام يا لوگوي خاص و زيبا براي يک مخصول يا خدمت است، برندسازي مسيري است که به واسطه آن مشتريان، محصولات و خدمات يک شرکت را درک و تجربه مي کنند.

برندسازي ايجاد تمايزي منحصر بفرد است که براي مشتريان، کارکنان و مديران سازمان اهميت زيادي دارد. داشتن از يک برند قدرتمند سبب مي شود هزينه هاي يک شرکت به واسطه جلوگيري از سرمايه گذاري هاي نامناسب و بي هدف به طور کاملا محسوسي کاهش پيدا کنند.

سودآوري به واسطه جذب مشترياني وفادار به طور چشم گيري افزايش پيدا مي کند و از همه مهمتر برند يک شرکت تبديل به دارايي ناملموس براي سازمان مي شود که ارزش آن مي تواند بيش از مجموع ارزش تمامي دارايي هاي فيزيکي آن سازمان باشد.  

کارآفريني و راه اندازي يک کسب و کار بدون تفکر برندينگ و محوريت برند براي آن يک اشتباه نابخشودني در تجارت است.باما همراه باشید با موضوعات بعدی برندینگ...


پربازدیدترین مطالب
دیدگاه کاربران